ШРАМИ ТА ЇХ ВИДИ

Рубець або шрам – це утворення сполучної тканини, яке з’являється при регенерації після різного роду пошкоджень.

Пошкодження шкірного покриву можуть бути внаслідок поранень, опіків, операційних втручань. Здоровою реакцією організму на такі фактори є запуск відновлювального процесу. Починається виділення колагену у великій кількості, з якого переважно і складається рубцеве утворення. При нормальному загоєнні колаген має вступити у фазу часткового розщеплення, тоді шрам поступово пом’якшується та зменшується, а в ідеалі стає непомітним. Але в результаті глибоких ушкоджень рубці нікуди не зникають, а в окремих випадках продовжують рости.

За кількістю тканини, що утворилася, шрами можна розділити на три категорії: атрофічні, гіпертрофічні та келоїдні.

Рубці після ран, наскар

Рубці після ран

Хірургічні рубці, наскар, шрами та їх види

Хірургічні рубці

Рубці після опіків

Рубці після опіків

Профілактика рубців, яка допомагає запобігти появі або мінімізувати наслідки шрамів, починається з правильного догляду за пошкодженою ділянкою шкіри.

У разі накладання шва, душ можна приймати після його зняття або рубцювання. При цьому не можна тиснути чи розтирати місце шва.

Шкіру навколо нього необхідно дбайливо протирати марлевою серветкою, а саму ділянку обробляти спиртом і розчином діамантового зеленого.

Шов, що вже зарубцювався, народна медицина рекомендує змащувати маслом обліпихи або дитячим кремом.

Ефективний повноцінний догляд зможуть забезпечити професійні засоби – силіконові гелі для лікування та профілактики рубців.

Силіконовий гель від рубців і шрамів захищає рубець від впливу зовнішнього середовища, пом’якшуючи його і поступово зменшуючи ступінь його вираженості.

Наскар можна використовувати для лікування всіх типів рубців, у тому числі в результаті: загальних хірургічних операцій, травм, застарілих ран, кесаревого розтину, опіків, укусів, акне та інших захворювань шкіри. Висихаючи, Наскар формує еластичне покриття, яке захищає рубець від зовнішніх факторів, зволожує, нормалізує синтез колагену та перешкоджає утворенню рубців. Після висихання гелю пошкоджену поверхню можна покривати марлевою стерильною пов’язкою. Такий додатковий захист потрібний при відкритих ранах і свіжих швах, що не зарубцювалися.

Крім того, Наскар гель застосовують, коли необхідно прибрати шрами від прищів.

Який силіконовий гель від рубців буде найефективнішим, залежить від клінічного випадку. Тому перед застосуванням важливо уважно ознайомитись з інструкцією та порадитися з лікарем.

гель Наскар, шрамы и их виды

НАСКАР — силіконовий гель для лікування рубців різного походження